Par rampām

 

SIA Troja ražoto rampu ekspluatācijas un garantijas noteikumi

Rampas īpašniekam jeb atbildīgam jāizstrādā un jāpiestiprina pie rampas ekspluatācijas noteikumi, kuros jāatspoguļo kas, ar kādu inventāru drīkst to lietot, atbildība par drošību un citi noteikumi kas nodrošina tās drošu un pareizu lietošanu. 

Ekspluatācijas noteikumi 

  • Pirms katras lietošanas reizes jāpārliecinās vai rampa ir lietošanas kārtībā.
  • Jāpārtrauc rampas ekspluatāciju gadījumā, ja lietus, saules un ekspluatācijas rezultātā atlīmējās slīdvirsmas virsējā skaida. Tādā gadījumā jārīkojas kā aprakstīts “Rampas remonts”
  • Beidzot lietošanas sezonu vēlams rampu izjaukt pa moduļiem un novietot zem nojumes, jeb pārsegt ar pagaidu jumtu vai ar lietu un sniegu necaurlaidošu pārvalku.
  • Nobrāzto krāsu rampas virsmās savlaicīgi aizkrāso ar ūdens izturīgu krāsu, lai novērstu ūdens iekļūšanu starp saplākšņa kārtām.
  • Lai rampa ilgāk kalpotu būtu vēlams zem atbalsta kājām likt atbalstus, kas paceltu rampu no zemes, tādā veidā atbalsta kājas pasargātu no ūdens iedarbības mitros laika apstākļos.

Garantija, ja ievēro ekspluatācijas noteikumus
Izgatavotājs garantē konstrukciju ģeometrisko izmēru atbilstību un stiprību pasūtījuma prasībām 2 sezonas pie pareizas izstrādājuma ekspluatācijas izņemot virsējo darba virsmu, kura tiek pastiprināti ekspluatēta. Izgatavotājs garantē iespēju iegādāties remontam tādas pašas markas un biezuma virsējās slīdvirsmas saplāksni kā pārējai rampai. 

Rampas uzstādīšana pašu spēkiem
Tās parasti uzstāda un ekspluatē āra apstākļos vai segtās telpās. Savukārt ārā tās var uzstādīt uz lauka vai zālāja jeb uz asfaltētas vai betonētas virsmas. Uzstādot rampu uz asfalta vai betonētas virsmas rampas elementu virsmas izlīdzina ar ķīlīšiem, lai elementu pārejas būtu vienā plaknē un savstarpēji sastiprina ar stiprinājuma elementiem. Šos darbus jāveic speciālistiem ar attiecīgiem instrumentiem un celtniecības darbu pieredzi. 

Rampas remonts
Ja gadījumā ekspluatācijas rezultātā ir atlīmējusies slīdvirsmas virsējā kārta, tad to pielīmē atpakaļ ar ūdens izturīgu līmi, pievelk ar papildus skrūvēm, pieslīpē un piekrāso ar ūdens izturīgu krāsu. Ja šādas vainas uz vienas slīdvirsmas loksnes ir vairākas vai virsma ir ļoti liela ,tad jānomaina visa loksne ar tādas pašas markas un biezuma lamināta loksni. Jauno loksni fiksējošās skrūvju galviņas pārkrāsot ar ūdens izturīgu krāsu.

 
 
Garantijas noteikumi
Garantijas noteikumi